Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Internetowy kantor - sprawdź koniecznie.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w pobliskim oddziale banku – te pierwsze wciąż działają hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednak w szybko przekształcającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać walutę bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie powstały kantory online, które na to pozwalają.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo proste jak tradycyjnego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, na ogół z zeszłego dnia. Następnym i bardzo ważnym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne oraz banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze online spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą też kilka dodatkowych usług stosowanych przez klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez klienta dniu bądź takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy wskazany przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz wygodę w dysponowaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących komfort oraz ogromną wolność w rozporządzaniu własnymi funduszami. Używają ich też osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski oraz osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie. Jednak nim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.