Wymiana euro online – dlaczego warto?

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wymiany euro na zł, wejdź na https://www.kantor.pl/euro-kurs-waluty.

Euro to dość nowa waluta, bo w postaci banknotów i monet pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI w.. Jest ona dziś obowiązującym środkiem płatniczym w większości państw należących do UE. Polska po dziś dzień nie spełnia wymagań, umożliwiających wejście do strefy euro, co nie oznacza, iż Polacy nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to zaciągając w niej kredyt bądź też robiąc zakupy za granicą.

Euro – jednolita waluta ułatwia biznes oraz podróżepo UE

Powszechne użycie euro w krajach członkowskich UE w znacznym stopniu uprościło życie milionom obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Ujednolicona waluta to bowiem mniejszy problem z obliczeniem prawdopodobnego kosztu czy też zysku przy planowaniu np. transakcji w handlu międzynarodowym, co uprzednio ze względu na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami w szeregu przypadków mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa też swobodę poruszania się rezydentów krajów członkowskich, którzy w zasadzie wcale nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość gotówki w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Teraz potrzebna im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej transakcji.

Wymiana euro na złotówki w kantorze internetowym – wygodna i ekspresowa transakcja

Polska, pomimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 r., po dziś dzień nie spełnia wszystkich warunków dopuszczających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako obywatele państwa członkowskiego UE na co dzień prowadzimy interesy i dokonujemy zakupów w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualny przelicznik euro na stronie kantoru internetowego, a zarazem też błyskawicznie wymienić euro na złotówki bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro w kantorach online z uwagi na niższe spready jest bardziej opłacalna i łatwiejsza, gdyż może zostać zaplanowana w dowolnej godzinie dnia (nawet w nocy!), a przeliczenie waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co kilkanaście sekund, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w kantorach tradycyjnych i bankach – na podstawie uśrednionego kursu z minionego dnia.

Kontakt z nami:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]