Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Na flobo.io/mass-collect/ znajdziesz odpowiedź na pytanie, co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Funkcja usługi mass collect jest właściwie niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich ID. Takie rozwiązanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora grupa kontrahentów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (m.in. w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty bądź tradycyjny przelew). Korzystanie z mass collect wiąże się też z szybszym księgowaniem należności niż podczas księgowania ręcznego, a jednocześnie wyeliminowaniem ewentualnych błędów nierzadko mających miejsce w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze monitorowanie przychodzących należności – atuty mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie dostępna we wszystkich bankach (mają ją między innymi mBank i niektóre banki spółdzielcze) warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca wystawia mniej niż 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a tym samym monitorowanie na bieżąco spływu należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]