Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo można zdobyć w ten sposób nawet niewielkie kwoty – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także stać się formą sfinansowania większych zakupów, ponieważ najczęściej jego maksymalna kwota to nawet sto tysięcy PLN, jednak osoby o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – mogą uzyskać aż 500 tysięcy PLN. Ceny kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do nawet 16 procent. Co oprócz tego należy o nim wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak można dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych klientów. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, przez co fundusze otrzymujemy maksymalnie po kilku dniach, a dzięki niewielkim wymaganiom, mogą ubiegać się o niego również osoby z niskimi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, bo podobnie jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na każdy cel – zarówno na kupno akcesoriów AGD, jak i samochodu czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy uświadomić sobie, że nietrudno wtedy o pomyłki, a ich skutkiem okazują się zwykle poważne finansowe problemy. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i inne wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością okażą się zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez poważnych komplikacji.