Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Poszukujesz ściągów szalunkowych? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie sporo materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać właściwy rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Tekko czy Peri i są dostępne w rozsądnych cenach.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]