okna drewniane

Wyjątkowe walory okien drewnianych

Drewniane okna powszechnie preferowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny surowiec daje piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Nie tylko jednak estetyka jest wielką zaletą tego typu elementów. Jakie są pozostałe powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, szczególnie tych mających związek z urządzaniem domu, mówi o niezwykłym klimacie, który tworzy drewno. Można także decydować się na różne gatunki tego surowca, które mogą mieć różny wygląd, odcienie czy też inną fakturę, co daje olbrzymie możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc doskonałym wyborem do wytwarzania rozmaitych elementów aranżacyjnych.

Inne niebagatelne zalety okien drewnianych

Drewno daje ogromne możliwości jeżeli chodzi o produkcję okien. Przybierają one bardzo różny wygląd oraz stylistykę. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne formy. Jedynie drewno nadaje się do restaurowania starych budowli, znakomicie spisuje się także w domach osób mających alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dopisać fakt, że istnieje wiele dobrych metod poprawiania trwałości okien drewnianych, jak również fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest bardzo prosta i nie zagraża środowisku. Zalety te powodują, że okna z drewna są lepsze aniżeli produkty wytwarzane z PCV czy plastiku.

Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]