Wybierasz okna? Drewniane dobrze się sprawdzą

Jeśli chcesz nabyć okna drewniane, odwiedź ten adres

Okna drewniane przez lata były najchętniej wykorzystywanym rodzajem okien. Następnie były zastąpione przez modele wykonane z plastiku, jednak dziś na powrót zwracamy uwagę na ich atuty. Dobrze wykonane i serwisowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć znacznie więcej lat niż okna z PCV, zaś ich kupno kosztować będzie porównywalną kwotę. Poza tym w niektórych przypadkach ich wykorzystanie będzie konieczne – czasem zwyczajnie nie możemy postawić na któryś z bardziej nowoczesnych typów. W jakich sytuacjach zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są wykonywane?

Okna drewniane – surowce

Okna drewniane produkowane są tylko z niektórych gatunków drewna. W dzisiejszych czasach zazwyczaj stosuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wilgoć i promienie słoneczne, producenci stolarki okiennej coraz częściej wykorzystują drewno egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są trochę droższe, ale należy zaznaczyć, że wymagają mniej intensywnych konserwacji i łatwiej znoszą użytkowanie w ekstremalnych warunkach. Dla sporej liczby osób ich plusem jest także fakt, że nierzadko prezentują się bardziej interesująco niż te wyprodukowane z europejskich gatunków drewna.

Okna drewniane – w których budynkach będą najlepiej pasować?

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla modeli plastikowych – są w porównaniu z nimi tańsze, zaś sprawdzą się tak samo dobrze. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, bywają też wykorzystywane w czasie rewitalizacji zabytkowych posesji. Wykorzystanie innych surowców może bowiem skutkować problemami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – kończącymi się nawet dotkliwymi mandatami.

Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]