Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Szalunki Kraków zamówisz na sklep.abcszalunki.pl

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Z reguły stosuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wtedy są one potrzebne do tego, żeby właściwie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Ponadto szalunki wykorzystuje się również w trakcie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przelotów na bramy, drzwi i okna. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i gdzie mogą zdobyć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wykonane są szalunki?

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura utworzona z desek drewnianych czy też mocnych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po rozebraniu może być użytkowana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednakże pracochłonny – wielu wykonawców oraz inwestorów decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do błyskawicznego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki wykonuje się z drewna, sklejki lub metalu, jak również łączyć w sobie 2 albo 3 surowce. Najczęściej jednak korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a całą konstrukcję spajają narożniki, łączniki, głowice ze stali lub aluminium i belki.

Wynajęcie szalunków – kiedy się to opłaci?

Przedsiębiorstwa na co dzień parające się pracami budowlanymi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających postawić pojedynczy obiekt i brygad, które zazwyczaj świadczą odmienne usługi. Zakup wszelkich elementów koniecznych do złożenia szalunku byłby całkiem nieodpowiedzialny finansowo . Znacznie mądrzejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie szalunków.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]