Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Podpory Peri znajdziesz na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je stosuje? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną rolę pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną wytrzymałością, są także proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także moduły produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się innowacyjnymi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz wysoką jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]