domy z drewna Kraków, ekologiczne domy drewniane

Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Jeszcze jakiś czas temu ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z cegły kształtem przypominające zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by takiego typu budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia bardzo dobre samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla osób cierpiących na alergię, chorych na astmę i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]