Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Więcej o dźwigarze na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to struktury potrzebne na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu oraz przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki są także niezbędne przy formowaniu sklepień – wówczas ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego obiektu. Dzięki dźwigarom strop nie zapada się kilka minut po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich materiałów wykonuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z z jakich surowców produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na spore, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Dlatego jego kluczową cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych do tego surowców. Powinny one być rzetelnie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak olcha, sosna, buk czy topola. Ogromnie istotne jest także właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed negatywnym oddziaływaniem wody, spoiw i innych płynnych preparatów używanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – lepiej posiadać własne czy wydzierżawić?

Firmy, które na co dzień zajmują się budową wielopoziomowych budynków mają własne dźwigary. Ich kupno i składowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Na szczęście firmy, które sporadycznie akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]