budowa domów drewnianych Kraków, budowa domów z bali

Budowa domów z bali – budownictwo w technologii zrębowej

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie wznosi się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To stara technika budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w takiej technologii wyglądają wyjątkowo ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długo. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego także pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali na ogół zobaczyć można na terenach górskich oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment popularne też w innych regionach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być wznoszone we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, należy zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić profesjonalistom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Kontakt z nami:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]