Projektowanie gabinetów medycznych. Co trzeba wiedzieć zakładając gabinet?

Skieruj się tutaj jeśli chcesz zlecić profesjonalne projektowanie gabinetów lekarskich.

Aranżacja gabinetu medycznego to nie tylko kwestia estetyki i wizerunku, ale również wiedzy. Prawidłowo zaprojektowany gabinet powinien gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak również personelowi, ale również spełniać standardy. O czym trzeba pamiętać, urządzając gabinet oraz komu warto to zadanie zlecić?

Planowanie wnętrz gabinetów medycznych to nie taka prosta sprawa

Porządnie zaprojektowany gabinet lekarski ma obowiązek spełniać kilka warunków:

  • być wygodny dla pacjentów oraz dla lekarzy,
  • zapewniać bezpieczeństwo świadczonych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać normy.

Gabinet lekarski jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z regulacjami. To oznacza, że:

  • minimalna powierzchnia gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki medycznej i gabinetu stomatologicznego lub też 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • łazienka ma mieć taką powierzchnię, jaka umożliwia całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • podłoga musi być antypoślizgowa, łatwo zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Odpowiednie projektowanie gabinetów medycznych – komu je zlecić?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w planowaniu wnętrz gabinetów lekarskich to właśnie dzięki swojemu dużemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, jakie materiały zastosować, aby pomieszczenie spełniało standardy, a jednocześnie przedstawiało się estetycznie oraz równocześnie możliwie jak najbardziej przytulnie. Specjaliści od aranżacji gabinetu lekarskiego mają także świadomość, które kolory zastosować, żeby wywołać pozytywne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki ogromnie istotna jest również funkcjonalność – odpowiednio oraz fachowo zaprojektowany gabinet lekarski powinien być bezpieczny i wygodny.

Kontakt z nami:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]