Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Chcesz kupić panele drewniane? Sprawdź https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Powinieneś pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – trzeba odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż później mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłoża, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w domu. Musisz więc zapewnić im dylatacje o szerokości przynajmniej jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]