Wyprawy w góry i ich wielka popularność

Szukasz najkorzystniejszej oferty wypraw? Nie czekaj! Zajrzyj tu

Szereg osób spędza swój wolny czas wędrując po górach. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak przestaje im to wystarczać. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju miejscach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się przygotować?

Aktualnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale również najwyższe wzniesienia Azji, Afryki oraz Meksyku. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście pomoc agencji wiele ułatwia, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Potrzebna jest wysoka kondycja, która pomoże nam znieść wielogodzinną wyprawę z niezwykle ciężkim, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z właściwym sprzętem oraz odpowiednim do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w zbliżonych do takich ekspedycjach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełniać. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma więc umiejętność pracy w grupie. W czasie wyprawy górskiej konieczne jest pełne dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez lidera grupy.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]