Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Korzystna oferta trekkingów

Chodzenie po najwyższych górach utożsamiamy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj takie umiejętności – w wielu pasmach poprowadzono bowiem szlaki, z jakimi poradzi sobie dowolny turysta – jeśli oczywiście jest wyposażony w właściwe sprzęty, tj. kijki gwarantujące stabilność na stromych szlakach i buty z przyczepną podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna okaże się również obecność sprawdzonego instruktora, który powie, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on niezbędny? W których miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w naprawdę trudnym obszarze, a to sprawia, że potrzebne stają się sprzęty ułatwiające przejście szlaku. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ zapewnią przyczepność również na ośnieżonych trasach – a na wysokich górach uświadczyć je można także podczas upałów. Na trudnych podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do korzystania z obu narzędzi potrzebne są odpowiednie kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bez ryzyka przejść trasę.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie interesujących szczytów na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych gości. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi górołazy często wybierają słowackie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam na przykład w okolicach K2 oraz Annapurny.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]