Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Potrzebujesz więcej wiadomości o wyprawie w Himalaje? Doskonale trafiłeś! Skieruj się tu.

Himalaje wspólnie z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to wiele czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie napomknąć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje są areną zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Źródłem kłopotów bywa też samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum bądź Himalajach w Karakorum lub Himalaje rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]