Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Nie ulega wątpliwości, że są one zachwycające, lecz osoby często praktykujące ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną poczuć znowu podekscytowanie płynące z wypraw po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w polskich górach, gdy można zachwycać się imponującymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – wyznaczono w nich też łatwe trasy krajobrazowe

Dolomity, a więc masyw górski położony w całości w Alpach Wapiennych, wyróżniają się pokaźną ilością baszt skalnych, poszarpanych grani oraz turni, które w czasie dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie świata!), nie dziwi zatem, że ponad dekadę temu trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, nadzwyczaj spadziste stoki i wiele urwisk, wytyczono w nich także dużo łatwych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób mających pewne doświadczenie w trekkingu.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia zachwyci wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach zaopatrzonych w liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak opracowany, aby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji i procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu turystów bardzo trudna, ale jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić też interesująco zimę, przemierzając mało spadziste obszary na rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty Tofanów.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]