Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Szukasz więcej wiadomości o trekkingach? Dobrze trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Górskie wycieczki mogą mieć rozmaite postaci. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak za niejednokrotnie ogromny trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy poziomy trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do większego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i minimum minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wyprawy dla osób z wysoką sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, a także niebojących się uciążliwych warunków obozowania w czasie wielodniowej wyprawy.

Trekkingi – Karpaty i Karakorum

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Karpaty Wschodnie, Alpy, a także leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Andach, Karakorum lub Himalajach.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]