Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Chcesz poznać najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce? Koniecznie sprawdź https://narowery.visitmalopolska.pl/.

Małopolska może poszczycić się ogromną różnorodnością geograficzną przyrodniczą i pięknymi widokami. Duże wrażenie robią w szczególe góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – ale nie tylko. Dużo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są niesłychanie zróżnicowane. Odszukamy tu zarówno takie szlaki rowerowe, które są skomplikowane technicznie, jak i trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są niesłychanie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie widoków.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, którą co poniektórzy nazywają wyraźnie wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy wiele atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są niezapomniane!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu kultowych oraz najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego walorem – oprócz pięknych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest porywająca powierzchnia oraz mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem swój rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy zapewnia takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i piękna natura, jednak też przewyższenia i trudności techniczne na trasie.