Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Kurs górski - ta niezwykła oferta każdego zadziwi.

Góry są urzekające, a jednocześnie niebezpieczne. Praktycznie co kilka tygodni, a głównie w miesiącach, kiedy urlopowicze tysiącami przyjeżdżają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w pobliżu słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego wyposażenia porwali się na wyprawę szlakiem powyżej ich umiejętności. Z tej przyczyny pasjonatom gór wysokich pragnącym nauczyć się przemieszczać po nich bezpiecznie polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka w górach w bardzo małych grupach

Najlepszą metodą, żeby nabyć istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego używania czekanu, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które są potrzebne w razie rozmaitych nieprzewidzianych zdarzeń. Kurs obejmuje również reguły odpowiedniego działania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnią praktykę jako realizator ekspedycji w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają sześciu osób. Dzięki temu zdobywanie wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, żeby mogli oni skutecznie opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się po górach.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]