Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Skieruj się tutaj, jeśli ciekawi Cię najkorzystniejsza oferta wypraw górskich

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, iż wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności szlaków sprawia, że każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane problemy mogą stać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne cele

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i spore koszty większość miłośników gór nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym polskie firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]