Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Więcej na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja licznych turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Pamiętnych doznań bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Obieżyświatów zachęcają przede wszystkim możliwość ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, zanikające już lodowce, jak również przepiękne krajobrazy. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza należytą preparację – z uwagi na znaczną wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy również zaopatrzyć się w leki zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed zarażeniem się ochroni także należyta profilaktyka – używanie środków odstraszających owady oraz zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]