skitury, turystyka narciarska

Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Większość turystów wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj tylko po to, by oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Trudne, a zarazem bardzo satysfakcjonujące skitury

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwykłym wypoczynkiem w góralskim domku i przelotnym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doświadczanie ich uroków podczas dość intensywnych, ale bardzo satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla obytych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią również używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych butów i nart.

Chcesz mieć pewność, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie doskonale poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam wspaniałe warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal leżącego na wysokości przeszło 4 tyś. m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie wiedzą, która wyprawa okaże się właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą liczyć na pomoc instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]