filtry hepa h14

Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Powiedzmy sobie szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać nowe raporty o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też cały czas poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, w których utrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo ważne (np. w szpitalach).

Filtry minipleat mini-pleat – do domu oraz biur

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od wielu dekad. Są obecne m.in. w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, urzędach czy biurowcach świetnie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą również takie zanieczyszczenia, jak spaliny, pyłki roślin lub włosy. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę, która charakteryzuje się znaczną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtrujący ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry F7 i F9 produkowane są w wielu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie trzeba zachować wyśrubowane standardy sterylności

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są z kolei filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a trwała rama, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na wydajną filtrację w ekstremalnym środowisku (nawet do 80°C). Takie filtry montowane są tam, gdzie należy spełnić najwyższe standardy sterylności powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych w branży energetycznej.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Kontakt z nami:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46