Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Digital painting Photoshop. Dowiedz się więcej na digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat próbuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie projektowania postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem od razu stara się poznać najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest wiele programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo że został stworzony jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się głównym narzędzie artystów oraz game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak np. ArtRage, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których przy użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane farbami akwarelowymi, farbami akrylowymi bądź gwaszem. Digital painting daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nieudanych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Kurs digital paintingu online – więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania oprogramowania

W zasadzie nauka malarstwa komputerowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednak by rozwinąć w pełni swój warsztat, a przy tym poznać niezbędne metody korzystania z pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż jedynie najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]