Chcesz poznać techniki malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Szukasz więcej wiadomości o kursie malowania akwarelami? Świetnie trafiłeś! Kliknij w to miejsce.

Malowanie akwarelami jest popularną formą twórczego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym profesjonalistą, żeby czuć z tego przyjemność każdego dnia. Dla wielu jest to przecież jedynie pasja bądź forma zrelaksowania się po wyczerpującym dniu w pracy i nie oczekują oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Lecz jeśli pragniesz poznać wszystkie techniki, zalecamy zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Kurs akwareli – naucz się wykorzystywać te wymagające farby

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Obraz zdaje się bardzo przyjemny i nietrudny do uzyskania, ale jest wynikiem kilku czynników, o których twórca-amator rzadko ma pojęcie. Znaczną rolę w samym procesie malowania ma również przypadek – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet twórcy biegli w tej technice w żadnym razie nie są przeświadczeni o tym, że obraz zawsze będzie dokładnie taka, jak chcieli. Kurs akwareli to idealne miejsce, by zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz zyskać potrzebne podstawowe informacje niezbędne do odkrycia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu mile widziany, obojętnie, czy ma już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w trakcie pierwszych godzin rzetelnie przybliżają specyfikę akwareli, szerokie spektrum technik ich stosowania oraz rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny wygląd dzieła.

Kurs akwareli – czy warto?

W czasach popularyzacji internetu nie ma problemu, by odnaleźć a potem obejrzeć tutoriale, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez kompetentnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W owocnej szkoleniu z technik artystycznych niezbędne są porady, które uczestnicy kursu słyszą od nauczycieli podczas malowania. Takie korekty pozwalają sprawniej zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie popełnił błąd, który sprawił, iż dany efekt nie wyszedł tak jak powinien. Co więcej nauka w zespole ludzi o pokrewnych pasjach wytwarza przyjacielską aurę wsparcia, które jest niezwykle ważne w zachęcaniu do ciągłego doskonalenia warsztatu. Udział w rzeczowej analizie dzieł pozostałych kursantów, umożliwia potem trafnie ocenić autorskie prace już ukończeniu kursu.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]