Baby sensory – zajęcia wpływające na rozwój maluchów

Dla najmłodszych zabawa nie jest tylko rozrywką – właściwie pokierowana może stymulować ich percepcję. Opiekuni, pragnący poszerzać umiejętności kognitywne swoich pociech, powinni zapisać swoje dzieci na zajęcia baby sensory.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Ogólnorozwojowe zajęcia baby sensory to spotkania dla dzieci do 13 miesiąca życia, a więc niemowląt. Okres ten jest wyjątkowo ważny dla malucha, albowiem zachodzi wtedy jego niezwykle silny rozwój umysłowy oraz fizyczny. W wyniku doznań sensorycznych w tkance mózgu niemowlaka powstają w tym czasie miliony nowych połączeń pomiędzy neuronami. Wobec tego powinno się zadbać o dużą liczbę interesujących atrakcji, które wpłyną pozytywnie na rozkwit malucha. Zajęcia baby sensory dla dzieci odbywają się w dwóch przedziałach wiekowych – dla maluchów do 6 miesiąca oraz tych powyżej 7 miesiąca życia. Ze względu na to, iż organizowane są dla niemowląt, trwają niecałą godzinę, która podzielona jest na etapy odpoczynku oraz zabawy. Podczas zajęć niemowlęta podejmują się kolejnych aktywności, które pobudzają ich rozwój emocjonalny oraz umiejętności komunikacyjne i motoryczne.

Zajęcia ogólnorozwojowe – rozwój malucha za sprawą muzyki

Jednym z pozytywnie oddziałujących na rozkwit niemowlaków bodźców są dźwięki. Dzięki grze na najrozmaitszych instrumentach, zarówno małe, jak i starsze dzieci, rozwijają wyobraźnię i wrażliwość na piękno, a także uczą się rytmu. Styczność z muzyką w dzieciństwie kształtuje zdolności poznawcze maluchów, co w przyszłości może przyczynić się do szybszego zrozumienia podstaw matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to również interesująca zabawa w towarzystwie równolatków. W trakcie zabaw muzycznych wyzwalane są dźwięki na bezpiecznym pułapie głośności. Pod okiem wprawnego w pracy z dziećmi instrumentalisty, maluchy nauczą się, iż dźwięki można wytwarzać także za sprawą różnorodnych obiektów.