Skład książek

Chcesz zlecić skład książek? Kliknij w to miejsce.

Dawniej odpowiadał za to zecer, obecnie jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, jednak wciąż wymaga dużej dokładności, wiedzy na temat rozmaitych reguł oraz ogromnych zdolności. O co w nim konkretnie chodzi? Komu zlecić podobne prace?

Programy do składu książek

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji umożliwiających profesjonalny skład książek lub innych publikacji. Największą popularnością cieszy się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta wielu fachowców z branży. Trochę mniej chętnie używany jest natomiast QuarkXPress. Wymienione aplikacje to oprogramowanie komercyjne, ale dostępna jest także darmowa alternatywa – Scribus.

Zasady składu książek

Skład książek musi sprawić, że tekst stanie się możliwie najbardziej przejrzysty – nieodpowiednio sformatowany materiał prędko zmęczy czytelnika, przez co ten nie przeczyta go do końca. Istotne są także aspekty estetyczne – książka powinna odpowiednio wyglądać. Ogromne znaczenie ma poza tym to, w jaki sposób treść sąsiaduje z pozostałymi elementami strony – fotografiami lub ozdobnikami.

Kto zleca skład książek

Na podobne usługi decydują się chętnie wydawcy prasy i innych publikacji – szczególnie, kiedy są to nieduże przedsiębiorstwa i nie posiadają własnych specjalistów. Znaczenie składu książek rośnie również ze względu na zainteresowanie self-publishingiem.

Jakim fachowcom powierzyć skład książek?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie podobnych zleceń agencji reklamowej – tego typu firmy używają sprawdzonego oprogramowania, przez co zyskamy gwarancję, że końcowy efekt całkowicie nas zadowoli.

Kontakt z nami:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]