Urocza biżuteria z lampworkami

Lampworki znajdziesz na https://www.bizutik.pl

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny typ koralików wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były wytwarzane samodzielnie – szkło topiono z wykorzystaniem zmienionej lampy naftowej, stąd też określenie lampworki. Dziś również można wykonać je w domu, lecz lepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich strojów najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki są robione, jak przed momentem napisaliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się specjalne szkło, które pod wpływem ognia topnieje, zaś to pozwala na danie mu dowolnych form. Strużki stopionego materiału okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy koralik ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki bywają stosowane do wyrobu kolczyków czy naszyjników.

Przy których strojach lampworki będą najlepiej wyglądały?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do zwykłych strojów. Najlepiej komponują się z koszulkami z nietypowymi obrazkami, kolorowymi bluzami i coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie znaczy to jednak, że będą ciekawie wyglądały wyłącznie przy tego rodzaju strojach – to tylko sprawa wyobraźni.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]