Srebrne wisiorki

Srebrne zawieszki zamówisz na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co możemy zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebra są szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie sprzątania koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten nie najlepiej znosi też kontakt z wilgocią i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki kilku ozdób, musimy przed tym owinąć je delikatną tkaniną lub wrzucić do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy używać delikatnych szmatek – sztywne mogą porysować fakturę.