srebrna biżuteria, biżuteria srebrna sklep internetowy

Srebrna biżuteria nigdy nie wyjdzie z mody

Jest z człowiekiem od tysięcy lat i pomimo pojawienia się różnych nowatorskich projektów, naprawdę niewiele ewoluowała. Biżuteria nadal odgrywa identyczną rolę – jest swoistą dekoracją człowieka i umożliwia oddanie swojego ja. Nic zatem zaskakującego, że biżuterię równie chętnie zakładają panie i panowie, maluchy i ich rodzice, ludzie z najróżniejszych grup społecznych. Bez względu na to, jakie projekty lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z takich samych surowców – zwykle ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak często noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by posłużyły przynajmniej pięć dekad?

Plusy srebrnej biżuterii

Największym atutem srebrnej biżuterii okazuje się z całą pewnością to, że jej stosowanie pozwala ustrzec się różnych schorzeń. Srebro jest antybakteryjne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane klientom, którzy niedawno przekłuły uszy. Nie sposób nie wspomnieć też o jego atrakcyjności, która łączy się ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak dbać?

Srebro wytrzyma wiele lat, jednak powinniśmy prawidłowo je konserwować. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona porysować lub zmatowieć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna też być myta w wodzie z denaturatem czy amoniakiem. Należy trzymać ją w pudełku z miękką wyściółką – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]