Ponadczasowa biżuteria z kryształkami Swarovskiego

Dalsze informacje o biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Kryształy wyglądają wprawdzie świetnie, jednak nie wszyscy są w stanie sfinansować ich kupno. Szczęśliwie w salonach złotniczych znajdziemy również tańsze odpowiedniki tych minerałów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się bez wątpienia kryształki Swarovskiego. Tradycja ich wyrobu zaczyna się w XIX wieku, gdy Daniel Swarovski opatentował maszynę do szlifowania szkła ołowiowego. Aktualnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego noszona jest na całym globie. A kryształki spotyka się tak w kolczykach, jak i telefonach komórkowych lub nawet na obuwiu.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – jak się ją robi?

Kryształki Swarovskiego to obrobione szkło kryształowe. Technologia ich wytwarzania jest tajna – wiadomo jedynie, że wykorzystuje się w tym celu specjalne maszyny, a wszystko odbywa się w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego waży znacznie mniej od naturalnego kryształu. Wśród wielu imitacji odróżnia się w szczególności precyzyjnym szlifem – na początku przywodzi na myśl prawdziwe kryształy.

Typy biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Firma wytwarza także wiele produktów – dostarcza kryształki wytwórcom elektroniki bądź oświetlenia. Warto także dodać, że firma jest wytwórcą celowników i odblasków – między innymi tych, jakie stosowane są w krajowych tablicach drogowych. Jakkolwiek to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki oraz broszki – są flagowym i najbardziej popularnym wyrobem tej firmy. Można je nabyć w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach online, które posiadają zdecydowanie największy asortyment.