Pierścionki z ametystami

Dowiedz się, gdzie kupić ametysty, wejdź na https://www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Australii i Mozambiku. Ze względu na unikatową fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko od święta, ale również w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.