Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Dowiedz się, gdzie nabyć mystic topaz

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że z pozoru można mylnie stwierdzić, że to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem odpowiedniej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest efektem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki daje wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go więc do wyrobu naszyjników, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda również na co dzień. Ważna jest również mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można dobrać biżuterię do konkretnego stroju.