Naszyjniki z kamieniami – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli szukasz naszyjników z kamieniami, skieruj się tutaj

Znajdziemy wśród nich naturalne minerały oraz ich sztuczne zamienniki. Potrafią mieć rozmaite barwy – od brązu, przez róż, aż po niebieski. Jedne należy zakładać do wieczorowych kreacji, inne doskonale będą prezentowały się na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od wieków cieszą się ogromnym zainteresowaniem – zmieniają się czasy oraz mody, ale nadal je często nosimy, a niektóre z nich są ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by wytrzymały dostatecznie długo.

Które naszyjniki z kamieniami dostępne są w sklepach?

Różnorodność minerałów wykorzystywanych do wytwarzania naszyjników jest wielka – obok kryształów, szafiru czy bursztynu, znajdziemy wśród nich też materiały wytwarzane sztucznie. Najpopularniejsze to na pewno cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami sztucznymi doskonale wyglądają przy kreacjach zarówno codziennych, jak i wieczorowych.

Większa żywotność naszyjników z kamieniami

Kamienie szlachetne są zazwyczaj naprawdę podatne na zarysowania – przy nieodpowiednim używaniu nietrudno więc je zepsuć. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim – ściągając je zawsze, kiedy istnieje prawdopodobieństwo ich zarysowania – podczas mycia, przy sprzątaniu lub pracach manualnych. Wystrzegajmy się również noszenia dwóch naszyjników z kamieniami jednocześnie – zachodzi prawdopodobieństwo, że będą się uderzały i przez to uszkodzić.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]