Najważniejsze informacje o kolczykach

Chcesz kupić srebrne kolczyki? Sprawdź ERROR.

Wybierając kolczyki powinno się zwrócić uwagę nie tylko na materiał wykonania, to jak się prezentują oraz kształt, ale również na zapięcie. Oto krótki spis najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia spora wygodę noszenia i chętnie jest stosowane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydowali się na przekłucie uszu. Obecnie stosunkowo rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, ale łatwiejszy w zapinaniu, z powodu rozchylanej tylnej “klapce”. Na co dzień używa się ich przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest zakładać je w ciepłe dni, kiedy nie ubieramy odzieży z wysokim kołnierzem, szalików czy czapeczek.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość odpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. To takie kolczyki panie kupują najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii i małych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem stosowane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]