Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Pierścionki zaręczynowe Kraków zamówisz na http://bit.ly/32ViZSl

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o ślubie. Najpierw jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwana przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – rytuał od wielu wieków

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to niesłychanie stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają formę okręgu, który symbolizuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, że od owego palca biegnie “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Ogólnie przypuszcza się, że obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Pierwotnie sporządzano je ze skóry, z trzciny, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Drogimi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, jednakże materiały te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku wieków, przy czym znaczący przyrost ich uznania daje się odnotować w XX w.

Platyna, kamienie szlachetne, a nawet drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria zaręczynowa to pierścionek z platyny z pokaźnym diamentem, jednak potencjał swobodnego łączenia różnych metali oraz kamieni jest szeroki. Oprócz diamentów stosuje się tanzanit, rubin bądź szmaragd. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, jak również drewno, jednak nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych typów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przeświadczenie, iż mężczyzna winien wydać na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Koszt zakupu zależny jest od rozmaitych elementów: wzoru, wykorzystanego kamienia, ilości karatów czy surowca, zatem każdy znajdzie elegancki, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i uczucia, zatem jego cena nie jest najistotniejsza. Ważne jest to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Kontakt z nami:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]