Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Jeśli chcesz kupić biżuterię z turkusem, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus to jeden z najrzadszych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, iż chętnie wykorzystują go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących synonimem ekskluzywności. Produkowane bywają z niego pierścionki, naszyjniki oraz kolczyki, które doskonale łączą się z eleganckimi strojami. Na barwę turkusu w szczególnej mierze rzutuje miejsce jego wydobycia – między innymi minerały pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały też jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Dobrze zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na niezwykłe walory wizualne. Według części osób okazuje się wszak amuletem, który chroni właściciela przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu sprawy – po prostu świetnie się prezentuje.

Biżuteria z turkusem posłuży lata

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc warto o nią właściwie się zatroszczyć. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy pracujemy – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Należy także ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż środki myjące mogą zmatowić powierzchnię turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]