Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Szukasz cyrkonii? Koniecznie odwiedź tę stronę

Podczas dzieła tworzenia biżuterii popularnie używa się przeróżne kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii niepowtarzalnego charakteru, są jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono klientów mogących pochwalić się najlepszymi klejnotami w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywy dla oszczędnych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są wytwarzane w pełni syntetycznie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające inne substancje mogą przybierać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, choć nie jest to naturalnie jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, stosuje się je w medycynie (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. W przeszłości, dzięki swoim cechom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy najpopularniej pojawiającą się postacią cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład przez internet.