Skrzynka teletechniczna – do czego służy

Zobacz, gdzie nabyć skrzynkę teletechniczną, wejdź na https://telmor.pl/Produkty/Szafki-skrzynki-telekomunikacyjne

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. W sprzedaży znajdziemy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – otwory wentylacyjne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być skonstruowana ze wzmocnionego metalu i być wyposażona w stosowne szczeliny, które spełniają funkcję wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. W sprzedaży znajdziemy 2 podstawowe rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na otwartej przestrzeni, która musi cechować się odpornością na ingerencje osób trzecich oraz wysoką temperaturę. Kolejna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz mieszkań, w której mieszczą się ważne przewody – takie jak światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – modemy TVK, rozgałęźniki. Moduły wewnątrz skrzynki możemy zamontować m. in. na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – dedykowane komory

Ważnym elementem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. W tym celu służą wzmocnione zasuwy. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne w przypadku na dzieci. Pamiętajmy także o zachowaniu porządku w środku szafki – do tego celu montuje się dedykowane komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – posiadają one różne rozmiary, co sprawia, że szybko dopasujemy je do naszego mieszkania.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]