Najwyższej jakości kable RTV

Dowiedz się więcej o kablach RTV.

Bez odpowiednich sieci nie sposób odbierać impulsu telewizyjnego lub internetowego. Jak łatwo się domyślić, najważniejszymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe jest przesłanie danych do kolejnych węzłów czy wtyczek. Z uwagi na fakt, jak są one ważne, firmy zakładające instalacje starannie dobierają wykorzystywane przez nie kable. Ich dobór potrafi stać się przyczyną dużych trudności – wszak w zależności od warunków należy użyć odmiennych przewodów. Ważna okazuje się także ich solidność, bo instalacje powinny wytrzymać co najmniej dekadę użytkowania. Jak więc kupować kable RTV? Jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Klasyfikacja kabli RTV

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem dostarcza się impulsy internetowe, TV czy połączeń telefonicznych. Jak nietrudno się domyślić, przewody światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które przesyłane jest po właściwie przygotowanym włóknie szklanym. Oprócz tego stosowane są też kable koncentryczne, których używa się zwykle do transmisji sygnałów o niewielkiej częstotliwości. Tego typu kable stosowane są zwłaszcza do transmisji informacji bezpośrednio do klientów.

Jak wybrać kable RTV?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie jest łatwy. Z tego względu ekipy zakładające te instalacje najczęściej stawiają umowę ze sprawdzonymi dostawcami. Dobierając kable RTV od takiego sklepu otrzymujemy pewność, że złożona z nich sieć okaże się w każdym wypadku niezawodna. Najlepiej postawić na tego dostawcę, który samodzielnie wytwarza sprzedawane przez niego kable RTV. Ważne będzie również to, czy ekipa sprzedająca kable RTV udziela gwarancji i zapewnia porady w razie problemów – przecież to producent musi doskonale znać swój produkt i niezależnie od sytuacji zaproponować rozwiązanie, które ułatwi zamontowanie funkcjonalnej sieci.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]