Jak pracuje wzmacniacz kanałowy

Kup wzmacniacz kanałowy na telmor.pl.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak opisuje jego nazwa najważniejszą funkcją jaką pełni jest wzmacnianie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się jak działa wzmacniacz kanałowy i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – potęgowanie i wyrównywanie sygnału TV

U dystrybutorów znajdziemy wiele mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych nietypowych. Instalowane są w rejonach, na których sygnał jest wyjątkowo słaby. Sprawdzają się np. w górach, garażach podziemnych, a także w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają także na bezprzewodową transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich osłona sprawia, że mogą być zlokalizowane na antenie zewnętrznej – są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – cztery specjalne filtry kanałowe

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka niezależnych wejść – np. VHF lub UKF(FM). Moduły mogą mieć zaimplementowaną technologię redukującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. W zależności od modelu posiada również trzy-cztery specjalistyczne filtry UHF – kompatybilne z kanałami k.21-k.60. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami DIGIT-6DT. Wzmacniacze kanałowe posiadają zewnętrzne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]