Chcesz mieć idealny obraz w telewizorze? Wybierz wzmacniacz DVB-T

Zamów wzmacniacz DVB T.

Oglądanie telewizji jest w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy porannej kawie i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy wyszuka coś doskonałego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór wybranego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Świetnym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Trzeba pamiętać, że jakość sygnału jest tym gorsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że korzystnym wyjściem jest zmniejszenie ilości gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał jest mocniejszy, a w efekcie odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania uzależnione jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się też w przypadku radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego rodzaju. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go naprawdę blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – podbija on przekaz jedynie wskazanych kanałów, ale jednocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]