Zabiegi na włosy w gabinecie trychologicznym

Gabinet trychologiczny odwiedzamy zazwyczaj wówczas, gdy zaobserwujemy nagłe symptomy wypadania włosów. Osłabienie włosów to problem, który tak naprawdę dotyczy nie tylko starszych panów, ale również nierzadko pań.

Diagnoza źródeł chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog ma możliwość, dysponując działaniem profesjonalnych instrumentów diagnostycznych, wyposażonych w powiększające rejestratory, sprawdzić formę skóry głowy, mieszków włosowych, strukturę włosów. By doskonale dobrać sposób leczenia, trycholog musi najpierw skrupulatnie zbadać, co jest podłożem wypadania owłosienia na głowie. Zwykle czynnikiem powodującym przerzedzenie włosów są powody dziedziczne, które niestety najgorzej pokonać. Inne ważne powody to przemęczenie organizmu, nieodpowiednia dbałość o stan fryzury, obciążanie włosów częstymi zabiegami chemicznymi. Niekorzystnie działa też aplikowanie odżywek z intensywnie drażniącymi silikonami.

Jakie kuracje przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Rozwiązaniem na nasze problemy z włosami może okazać się wizyta w gabinecie trychologicznym. Pracujący tam lekarze mogą zaproponować osobom cierpiącym na wypadanie włosów ciekawe rozwiązania na poprawienie stanu owłosienia. Są to zabiegi zupełnie nieagresywne, które zapewniają znakomite rezultaty. Najczęściej stosowana – i jednocześnie niebywale skuteczna – jest mezoterapia igłowa. Terapia gwarantuje doskonałe skutki, nie tylko gdy mamy do czynienia z genetycznym wypadaniem włosów, ale również tym spowodowanym stresem. Bazuje na wprowadzeniu w macierz włosową cennych substancji i mikroelementów, które pobudzają cebulki do dynamicznej produkcji kolejnych włosów. Najlepiej przyjąć serię takich kuracji, ponieważ tylko i wyłącznie częste wstrzykiwanie skórze aktywnych związków gwarantuje najlepsze wyniki. Już po 4-5 kuracjach włosy widocznie się zagęszczają, są bujne i lśniące. Jeśli więc śnimy o burzy loków – trycholog z pewnością pomoże nam osiągnąć ten cel.