Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących korekcji wad wzroku Kraków, kliknij tu.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i często niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto może zgłosić się na zabieg korekty wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda bezpieczna oraz nieinwazyjna

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do noszenia soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie dalekowzroczności, jaskry, presbiopii, jak również szeregu pozostałych schorzeń. Wyjątkowo rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się wysoką skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent prędko powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać najlepszą procedurę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Specjaliści pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowsze urządzenia diagnostyczne, tym samym mogą wykryć nawet najrzadsze choroby oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają m.in. na kształtowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem przydatnym w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych oraz innych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korekta wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie również z innymi dolegliwościami, takimi jak ciałem obcym w gałce ocznej bądź pozbyciem się kaszaków.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]