Leczenie dożylne witaminą C – wlewy witaminowe

Wlewy z witaminy C stają się w ostatnim czasie popularne. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą wynika w głównej mierze stąd, że witamina C jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a przy tym nie jesteśmy w stanie syntezować jej samodzielnie. Musimy więc dostarczyć ją z zewnątrz – w codziennych posiłkach albo poprzez specjalnie dobrane suplementy. Te ostatnie działają najsilniej, gdy dostarczymy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć spore znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – wykorzystania

Sporo osób uważa, iż wlewy witaminy C pomaga w leczeniu wielu przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak zapalenie, stawów choroby autoimmunologiczne czy borelioza. Nie brakuje również opinii mówiących, że ta metoda może dać bardzo korzystne skutki, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, powodując tym samym szybszą regenerację, jak również likwidować zmiany na skórze oraz przyspieszać gojenie.

Wlewy witaminowe – o czym warto wiedzieć?

Wlewy witaminowe, podobnie jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Z tej przyczyny nie należy decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy mieć pewność, że wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to niezmiernie istotne w przypadku pacjentów chorych na raka, diabetyków i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, które zagwarantują nam, iż przy zabiegu cały czas obecny będzie lekarz.