Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

Nie trać wiary! Specjalistów od terapii małżeńskiej UK znajdziesz na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każda para może popaść w najróżniejsze problemy. Całe szczęście teraz można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez psychoterapeutę posiadającego niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – kiedy jest pomocna?

Do terapeuty udają się pary borykające się z bardzo różnymi kłopotami. Specjalista pomaga przezwyciężyć kryzysy powiązane z niewiernością jednego z małżonków, a także pomoże w razie uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w czasie problemów zdrowotnych małżonków czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w sytuacji, gdy pomiędzy partnerami pojawiają się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć trudności i usprawnić partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między żoną i mężem – dzięku temu ich związek rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest określenie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich problemów. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską zdobyło umiejętności niezbędne do tego, by bardzo dobrze radzić sobie z trudnościami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że dzisiaj bez żadnych problemów znajdziemy polskiego psychologa również na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia terapię i zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na pomoc specjalisty. Też na emigracji opłaca się zawalczyć o swój związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi trudnościami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej partnerstwo może wejść na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Kontakt z nami:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339