Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Zdrowe i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające są skuteczne. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i perłowe zęby

Szczotkowanie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (nakładki, pasty, lakiery), nie gwarantują długotrwałych rezultatów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite rezultaty już po trzech zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o 14 tonów

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od przeglądu stanu uzębienia. W dalszej kolejności za pomocą specjalistycznego wzornika ustala się odcień zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest również dobór właściwego odczynu żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście tonów, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez co najmniej ok. 7 dni. Świetne efekty daje również wybielanie zębów za pomocą lampy LED.