Jak wyglądają zajęcia na basenie dla niemowląt?

Choć nawet kilkanaście lat temu zajęcia na basenie dla niemowląt nie były pozytywnie postrzegane wśród mam, to obecnie coraz więcej z nich postanawia zabrać ich latorośle na basen. Dla niemowląt taka aktywność jest bowiem świetnym treningiem, umożliwiającym szybszy rozwój całego zdrowia. Warto też dodać, że – wbrew obawom wielu matek – na basen mamy szansę wybrać się z dzieckiem naprawdę szybko, bo nawet od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak miejmy na uwadze, że maluchy będą w pełni niezagrożone jedynie wtedy, kiedy udamy się z nimi na właściwe zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je znaleźć? O czym powinniśmy wiedzieć przy wyborze? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Basen dla niemowlaków – plusy

Najistotniejszym atutem pływania niemowląt będzie z pewnością to, że wszechstronnie wspomaga zdrowie dziecka. Dzięki zajęciom na basenie szybciej rozwija się układ oddechowy, wzmacnia się układ mięśniowy, a delikatne wciąż kości dzieci nie są obciążone, dzięki czemu zmniejsza się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to też świetne rozwiązanie usprawniające naukę zborności ruchów, dzięki czemu najmłodsi szybciej zaczną chodzić. Dobrze również zaznaczyć, że ćwiczenia na basenie prowadzone są z pozostałymi dziećmi – będą zatem doskonałą okazją do nauki społecznych relacji z innymi dziećmi.

Jak znaleźć basen dla niemowlaków?

Wiele matek błędnie uważa, iż zajęcia na basenie dla niemowlaków stwarzają czasem pewne zagrożenie, wystarczy jednak z głową podejść do znalezienia ekipy, jaka organizuje takie ćwiczenia. Najbardziej ważne będzie na pewno to, żeby były one nadzorowane przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy nie tylko zadbają o bezpieczeństwo maluchów przebywających na basenie, ale też opracują odpowiednie zabawy, dzięki którym te odpowiednio wykorzystają chwile na pływalni i wyniosą z tego rozwojowe i psychiczne korzyści.